Vraždění minulosti

antiquities-destroyed
Zpráva o tom, jak Alláhovi bojovnici rozbili v mosulském muzeu sochy z pradávné Babylónie, pohnula lidmi na Západě více, než různé uřezávání hlav tamtéž. Taková symbolická vražda vykonaná na minulosti je vlastně ještě odpornější, než vražda vykonaná na člověku.

Vlastně se ani nedivím. Na to uřezávání hlav si už každý zvyknul. To jest každodenní součástí života, podobně jako východ a západ slunce. Jen tehdy, když se vousáčům podaří obzvlášť vypečený kousek (třeba v redakci Charlie Hebdo), dostane se taková zpráva vůbec na titulní stránky. Jinak už to čtenáře ani diváka nezajímá.

Zničení památek z Babylonie, to je přeci jen zase něco nového. I když – není to první taková akce. Vždyť si ještě všichni pamatujeme, jak Tálibán rozstřílel Buddhy v Bamiyanu, nebo jak teroristi na Sahaře zničili posvátné Timbuktu. Dokonce i v Egyptě navrhovali saláfisté zničiti všechny pyramidy a sfingy. (Pak naštěstí převzala moc Sísího armáda. Snad aspoň jedna z kolébek civilizace přežije pro následující generace. Ale bude to boj!)

Sochy okřídlených lvů z Babylonu byly u nás v Evropě vždycky symbolem prvního rozkvětu civilizace. V učebnicích dějepisu je viděly celé generace. Máme k nim tedy citový vztah, i když na vlastní oči je viděl málokdo.

Při představě, že se na ně ve jménu Boha vrhá vojsko s kladivy, se udělá nevolno i nejednomu intelektuálovi, který by jinak projevoval multikulturní tendence. Tady už se těžko hledají výmluvy a omluvy. Takové řádění nelze připsati ani “boji za sociální spravedlnost”, ani “spravedlivé reakci na vměšování USA a dalších mocností”, ba ani “situaci v Palestině”, to je prostě čistý, destilovaný barbarismus, který z té obrazovky jenom kape. Však také naše sluníčka k tomu mlčí, včetně neblahého Halíka a různých orientalistů, arabistů atd. Odsoudit to neodsoudí, to zase ne, ale mlčí, jehňátka, mlčí.


Z hlediska islámu je však tato činnost, bohužel, zcela v souladu s jeho učením a navíc logická. Pohlédneme-li na islám jako na totalitní ideologii, pochopíme proč. Taková totalitní ideologie nesmí připustit existenci alternativ. A nejjednodušší způsob, jak si s alternativami poradit, je zničit je a zahladit veškeré stopy po nich.

Velký britský spisovatel Orwell popsal ve svém románu 1984, jak totalitní moc tím, že kontroluje minulost, kontroluje i budoucnost. Hlavní hrdina románu, který pracoval v jakémsi supercenzurním úřadu (Ministerstvo lásky), měl moc vymazat kohokoliv z fotografií, novinových článků apod. Tím se z daného člověka stala “neosoba”, která nejen, že není, ale nikdy ani nebyla.

Podobně jednali kdysi nacisté. Když se rozhodli vyhladit Židy, vzali to zgruntu. Odstřelovali synagogy, zplundrovali židovské hřbitovy a z rozbitých náhrobních kamenů vyráběli štěrk. Aby nezbylo nic, co by upomínalo na jejich vyhlazené spoluobčany.

Historie se opakuje. Takhle to vypadá v Lybii dnes: muslimští fanatici ničí britský hřbitov. Zase jedna paralela islámu s nacismem, o které mnoho lidí nechce slyšet:

cemetery-destroyed
Co jim ti mrtví udělali? Jednoduše to, že byli.

Samotná existence něčeho neislámského se protiví Jedinému Bohu a mohla by v mládeži vzbudit myšlenky na to, že islám není jediný – samojediný, nejpřirozenější a shora nařízený systém. Že někdy někde byla nějaká jiná civilizace, která se Alláhovi neklaněla, a že něčeho dosáhla a zbyly po ní stopy.

Povšimněte si, jak daleko to dotáhli v takové Arábii. Systematickou snahou dosáhli kolem roku 1950 stavu, kdy celý arabský poloostrov byl “judenrein” i “christenrein”, zbyli tam jedině muslimové. Poslední, kdo byl vyhnán, byli jemenští židé. To je z hlediska islámu ideální stav, protože pak takový mladý muslim vyrůstá ve světě, kde jsou “křesťané”, “židé” a “nevěřící” jakési obskurní bytosti z dávnověku, o kterých se sice Qurán zmiňuje, ale kteří nejsou v jeho reálném životě přítomni o nic více, nežli džinové.

Plán na totální islamizaci ovšem úplně nevyšel, protože ta samá ropa, která povýšila tento prokletý kousek světa z úplné pouště (geografické i duchovní) na bohatou končinu, přitáhla zároveň nevěřící s jejich letadly, vrtnými soupravami, Internetem, hypermarkety a dalšími vynálezy, kterých by zkostnatělý svět islámu nebyl schopen. Od té doby žijí místní v hluboké schizofrenii. Na jednu stranu je s hračkami nevěřících velmi pohodlný a příjemný život, na druhou stranu narušuje jejich přítomnost autoritu velkého Quránu a jeho strážců, učených kleriků, kteří jsou schopni tvrdit, že země je plochá. V časech minulých by si o tom nikdo netroufl nahlas pochybovat, ale s Wikipedií po ruce už to jde jaksi hůře.

Z podobných důvodů dnes buldozery islámského státu rozjíždějí starý Babylon. Jeho existence by totiž vrhala pochybnost na to, že islám je jedinou a nejvyšší formou lidské civilizace. Podle učení islámu žily dřívější generace lidstva ve stavu zvaném džahilija (nevědomost, ignorance, stupidita) a Mohamedovo proroctví je konečně vysvobodilo. S tím se ovšem doložitelná existence starých předislámských civilizací neslučuje. Odpověď? Zničit sochy, spálit knihy, ponechat si jen tu jednu jedinou.

Islám už od svého vzniku pohltil mnoho kulturních památek světa. Každá země, kam jeho džihád dorazil, zrudla krví učenců a zatměla se dýmem ze spálených knih. Tak se stalo, že z dřívější kolébky civilizace se Blízký východ proměnil v zaostalou, duševně strnulou oblast.

Babylonie je asi už ztracena. Egypt – kdoví. Nyní nám musí záležet na osudu Londýna, Paříže a Říma. I tam je dost památek, které je potřeba chránit před kladivy Alláhových uctívačů. A bohužel i dost těch, kdo by ta kladiva rádi pozvedli. Pustily je tam místní vlády v rámci masové migrace a multikulturalismu.

Aspoň tento jeden problém zatím v Praze nemáme! Naštěstí. Umím si až příliš dobře představiti, jak by se tito ďáblové vyřádili třeba na Karlově mostě. Nesmějí k tomu dostat příležitost!


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis “Sleduj novinky e-mailem”. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.