Nepřátelé lidského rodu

lynch
Je to pár dní, co se dav zuřivých muslimů v Kábulu zmocnil ženy, která údajně spálila svatý Qurán. A upálil ji zaživa.

Milý čtenáři, víš, takové a další věci mě pozvolna donutily přehodnotit řadu mých životních postojů. Já jsem dříve byl odpůrcem trestu smrti, zejména kvůli možnosti justičního omylu. Ale v tomto davu bestií není jediný nevinný člověk. Ti se seběhli proto, aby krutě usmrtili nějakou nešťastnici za to, že se údajně dopustila něčeho proti jejich svaté knize. Nazvat je zvířaty, to bych urazil všechna zvířata. Těchto zrůdností jsou schopni jen lidé.

Jak, jak chceš s takovými barbary jednati jinak, nežli kulometem? Elementární spravedlnost nepřipouští nic jiného. Kdo spáchá takový čin, ztratil právo na život.

Kdyby šlo jenom o Kábul. Můžeme si být jisti, že v Londýně či Paříži by ta nešťastnice neskončila stejně? Roztomilých migrantů je tam dost, možná by to zvládli dříve, než by dorazila policie. Pokud by vůbec dorazila.

Drobná příhoda jako ilustrace. Před pár dny se ve Wood Green v Londýně semlel takový menší incident. Notoricky známý vousatý blb Anjem Choudary si tam postavil stánek, u kterého on a další strašidla propagovali právo Šaríja a krásy islámu. To se nelíbilo místní kurdské komunitě, která se srotila, napadla je a rozbila islámský stánek napadrť. Policie přijela až za delší dobu a sotva se jí zdařilo oddělit bojující strany od sebe.

Fandím Kurdům a jsem rád, že Choudary od nich dostal po své vyžrané zarostlé papuli. Ale z hlediska práva a pořádku ve Velké Británii jest to varovné znamení, totiž, že stávající bezpečnostní struktury nejsou s to zajistit na londýnských ulicích klid. A je jedno, zda tajná služba GCHQ šmíruje všechnu komunikaci po Internetu. Tento druh rvaček se nedomlouvá předem na Facebooku, ten vznikne živelně na místě.

Umím si až příliš dobře představiti, že by stejným způsobem mohlo v Londýně dojít k něčemu podobnému, jako byl ten lynč v Kábulu. Na to, bohužel, stačí pár minut. Jediné, co potřebuješ, jsou pachatelé. A těch si nešťastná Británie dovezla až dost.


Nuže, co s vrahy, kteří zabíjejí ve jménu Alláha? Milý čtenáři, jedna z pěkných věcí, na které naše civilizace už trochu pozapomněla, je způsob, jakým se vypořádala s piráty.

Piráti představovali po většinu novověku významné nebezpečí pro lodní dopravu. Aby byla tato hrozba vykořeněna, dohodly se tehdejší mocnosti, že s nimi budou jednati tvrdou rukou. Vznikl mezinárodní právní standard, podle nějž byli piráti prohlášení za hostis humani generis, čili nepřátele lidského rodu. Nenáležela jim žádná právní ochrana a kdokoliv je dopadl, směl s nimi naložit, jak se mu zachtělo.

Myslím si, že jednoho dne bude muset Západ přijmout tentýž princip, bude-li chtít přežít. Viděl bych to na nejkratší mezinárodní smlouvu všech dob:

§1: Bojovníci džihádu jsou prohlášeni nepřáteli lidského rodu.
§2: Tím jsou vyňati z působnosti veškerého mezinárodního i národního práva.

Vsaď se, že by brzy bylo po problému!

Konec konců, když oni mohou býti “fundamentalisté” a vracet se ke svým kořenům, proč bychom nemohli učinit totéž?


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis “Sleduj novinky e-mailem”. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.