Dvě strašidla

scarecrow
Tak se nám zase politická korektnost v iDnes jednou vyřádila. Dva naivní študáci se oblékli do směsky muslimsky působících hadrů, prošli Prahou a sbírali reakce. A hned z toho byl titulní článek.

Ach jo!

Celé schéma je poněkud slabomyslné. Dalo by se shrnouti do tří bodů:

  • Oblečeme se jako hastroši.
  • Vyjdeme do ulic, jestli si toho někdo všimne.
  • SKANDÁL!

Po řemeslné stránce je to mizerně provedeno, protože ti dva mají na sobě takovou směsku oděvních prvků, že by přitahovali komentáře i v Rijádu. Je to, jako by na sebe někdo vzal hasičskou helmu, montérky, prošívaný kabátec z kyjovského folkloru a doplnil to třeba primátorským řetězem města Brna – a šel se projít po ulici někde v Ostravě s tím, že má na sobě typicky moravské oblečení. Naznačuje to celkovou úroveň projektu. Když už chystáte provokaci, nemůžete strávit pár hodin myšlenkovou přípravou? Ti dva chtějí studovat herectví, copak nevědí, že kostýmy mají být kvalitní?

Ale toto by mi ještě tak nevadilo. To se jenom sami usvědčují z blbosti. Blbost se dá pilnou prací trochu napravit. Horší je ta zlá vůle za tím. Která zlá vůle?

Z článku úplně čiší představa o tom, jak by jejich pokus měl “ideálně” proběhnout: tak, že by si jich nikdo nevšímal. Dokonale tak ilustruje totalitní kořeny politické korektnosti. Na světě je jenom jedna země, kde běžní obyvatelé, když potkají exotické cizince, sklopí hlavu a tváří se, že nikoho neviděli. Je to Severní Korea, kde každý dobře ví, že i za nevinnou poznámku mu hrozí gulag.

Snem spousty multikulturních aktivistů je zavést tady něco jako Severní Koreu light. Dneska je v módě light jogurt a light smetana, proč tedy ne light totalitní režim. Všechny ty “evropské frameworky pro boj s ksenofóbií” apod. mají za cíl kriminalizovat vyjádření nesouhlasu s islamizační politikou. Třeba ne hned gulag, ale aspoň pokuta, potíže v zaměstnání, možná i odebrání dětí z péče. A kdyby se snad buran nechtěl poučit a opakoval své nepřístojnosti, tak nakonec i to vězení. Tam už ho místní arabský gang poučí o tom, jaké je skutečné místo nevěřícího psa v nové, pestrobarevné, rozmanitější společnosti.

V takovém Švédsku už dospěli tak daleko, že od ledna 2015 je trestným činem kritizovat migrační politiku. Výše uvedený článek na iDnesu je možná palebnou přípravou pro nějakou podobnou “zákonodárnou iniciativu”. Věřím, že i paní ombudsmanka by se k ní ihned připojila!


Krotké reakce českého obyvatelstva, zachycené na videu, naznačují pravý opak, než by článek chtěl sugerovat. Totiž, že jsme až moc schváceni sebevražednou tolerancí. Islám je náboženství, v jehož jádře stojí právo šaríja – sekání rukou, kamenování, systematický útisk nemuslimů (nás). Čím víc a zjevněji se k tomuto náboženství někdo hlásí, tím více dává najevo svou věrnost těmto principům – a tedy své nepřátelství k naší civilizaci.

Doufám, že jednoho dne se poučíme natolik, že nosit hadry džihádu bude nahlíženo stejně, jako nosit uniformu SS. Obávám se ale, že za toto poučení budeme muset nejprve zaplatit. A ne jen v penězích.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis “Sleduj novinky e-mailem”. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.