Ochránce cizích práv

politicalcorrectness
Anna Šabatová.

Před deseti lety jsem to jméno ani neznal, a dnes je z ní – pro celý český lid s výjimkou sluníčkářů – prakticky synonymum pro naprosto nekompetentní a přitom nebezpečnou osobu. Ale problém je, po pravdě, v celém tom úřadě, který zastává. Protože takový úřad, jehož oficiálním zdůvodněním je “veřejná ochrana práv”, se dříve nebo později stane jejich nejhorším nepřítelem.

Už slavný spisovatel George Orwell si povšiml toho, jakým způsobem totalitní hnutí deformují jazyk. V jeho stěžejním románu 1984 se to hemžilo Ministerstvem lásky (samý kulomet), Ministerstvem pravdy (fabrika na lži) atd. Není to činnost vlastní jen ultralevici, i islám má stejné sklony. Taková náboženská policie v Saúdské Arábii se oficiálně jmenuje Výbor pro podporu ctnosti (ano, to jsou ti, kdo vás zřežou holemi do krve, když se jim na vás něco nezdá).

Můj oblíbený trpaslík Gimli říká v Pánu prstenů: “V jazyce Mordoru znamená pomoc záhubu a zachránit znamená zabít.” Stručnější a pravdivější vyjádření abys pohledal.


Když ještě Václav Klaus nezabavoval na návštěvách plnicí pera, míval občas jasnozřivé chvilky a v jedné z nich pronesl, že je zásadně proti zřízení úřadu ombudsmana, protože tento úřad se dříve nebo později nějak zvrhne.

Ze začátku to tak nevypadalo. Hlavně proto, že první ombudsman Otakar Motejl byl mimořádná a zároveň skromná osobnost, která neužívala svěřené moci k tvrdému prosazování nějaké oblíbené ideologie. Bohužel nám pana Motejla vzala nemoc a stáří. A na jeho místě sedí osoba, která během pár let dokázala zcela zruinovat dobrou pověst úřadu. A ještě požaduje rozšíření svých pravomocí! Pevně doufám, že parlament se chytí za nos a po posledních skandálech nic takového nedopustí. Na místě by bylo spíš zahájit odvolací proces. Například jejího zástupce Křečka bych bral. Nefandil jsem sice jeho snahám o udržení regulace nájmů, ale to je – ve srovnání s přívalem migrantů – jen drobné politikum.

Aktivity současné ombudsmanky začnou dávat smysl v momentě, kdy se zamyslíme nad označením “Veřejný ochránce práv” a začneme zkoumat, čí práva že takový jedinec chrání. Pokud se někdo hlásí k modernímu marxismu, v němž je Šeredný Bílý Muž příčinou všeho zla a masová migrace z Afro-arábie tím Nejvyšším Dobrem, je nabíledni, že v jeho pojetí budou mít práva zejména někteří lidé. Ostatní pak budou mít výlučně povinnosti.

Milý čtenáři, počítej s tím, že ty budeš mít zejména ty povinnosti. Čteš-li si totiž tuto stránku, pak pravděpodobně umíš číst a psát česky. Což už je v očích moderního úřadu ombudsmana prakticky diskvalifikace – takoví “privilegovaní” lidé nespadají do jeho zájmu. Máš malou naději, pokud jsi pravý sluníčkář, ale pojistil by sis ji leda tím, že bys vyřknul šahádu a dal se otevřeně k Alláhovi.

Šaškování v realitních kancelářích je nedůstojné, ale co mě ale opravdu rozlítilo, je poslední návrh ombudsmanky, aby se žadatelům o azyl promíjelo, když dorazí s falešným, případně žádným pasem. Tady je totiž nádherně vidět dvojí metr, který moderní marxisté uplatňují. Zkus (jako běžný Čech) předložit policii falešný pas. Vyfasuješ obvinění z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny. Ovšem Eritrejec či Somálec, který připlul k nám do Evropy proto, aby vyfasoval od úřadů zázračnou kartu a doživotně vegetoval v sociálním systému, do kterého platili jiní, ten má být odměněn azylovým řízením.

Přijímat neidentifikovatelné uprchlíky je v zásadním rozporu s existenčními zájmy ČR. Už jen proto, že tím znemožňujeme vlastním tajným službám, aby zjistily něco o jejich minulosti. Ale to je možná v souladu se zájmy paní ombudsmanky, protože Česká republika má z pohledu marxisty dvě zásadní nevýhody: totiž, že je to republika (tedy demokracie reprezentující zájmy svého lidu), a rovněž, že je česká (tedy odporně evropská a neislámská). Skutečným cílem je Multikulturní maglajzová utopie, a tu bychom, soudruzi, bez pár milionů uprchlíků přeci nevybudovali!


Marně přemýšlím, jak tuto dámu označit a nebýt přitom hulvát.

Kdysi, když ještě naši předkové trpěli pod nájezdy Attily, Čingischána či mohamedánů, říkávali těm nájezdníkům obvykle Bič boží.

Leč s přihlédnutím k tomu, že:

  • Anna Šabatová nedosahuje formátu Čingischána, Attily, Tamerlána a jim podobných,
  • a že její konání reprezentuje masochistickou větev naší současné společnosti

mě napadá mírná obměna výše řečeného. Udělil bych jí zkrátka titul: bičík boží.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis “Sleduj novinky e-mailem”. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.